Харківська вечірня школа № 37 була заснована у 50-х роках ХХ століття.
ХВШ № 37 розташована на першому поверсі триповерхової будівлі ХСШ № 109.
Приміщення закладу складається з 7 -ми класних кімнат (1 з них - комп’ютерний кабінет), учительської, приймальні, бібліотеки, кабінету директора. Стан приміщення, системи опалення, енергозбереження, водопостачання, водовідведення задовільний. Наказами по закладу призначено відповідального за економію холодної води, за електрогосподарство, економію електроенергії та знімання показників електролічильників, за збереження матеріальних цінностей, наказ про закріплення приміщень закладу за прибиральниками службових приміщень. Загальний стан засобів пожежогасіння задовільний. Санітарно – гігієнічний стан приміщень закладу і пришкільної території (1 га) задовільний.
Кабінети оформлені з урахуванням вікових особливостей учнів та специфіки предметів.
У ХВШ № 37 наявна необхідна законодавча та нормативна документація щодо охорони праці та техніки безпеки, наочна агітація та плакати з безпеки життєдіяльності, є плани евакуації на випадок пожежі. У наявності 6 вогнегасників. Відповідно до норм, щорічно здійснюється їх перезарядка, технічний огляд. Щорічно у лютому-березні проводяться заміри опору та ізоляції. Випадки, пов’язані з порушенням норм техніки безпеки, охорони праці в закладі, відсутні. У кабінетах фізики, біології, інформатики, розміщені куточки з охорони праці та техніки безпеки. В усіх кабінетах створені безпечні умови праці та навчання. Роботу з охорони праці учасників освітнього процесу відображено у відповідних розділах Плану роботи закладу на навчальний рік. У колективному договорі є розділ «Охорона праці» (Розділ VІ), де затверджені обов’язки всіх учасників договору. Наявна угода з охорони праці, стан її виконання заслуховується на загальних зборах трудового колективу двічі на рік. Наказом по ХВШ № 37 призначено відповідальних за стан роботи з охорони праці. Директор має посвідчення про проходження навчання з охорони праці. Розроблено та затверджено інструкції з охорони праці. У кожному кабінеті є таблички з прізвищами відповідальних за безпеку життєдіяльності.
У закладі є 1 комп’ютерний клас на 5 робочих місць. Можливість комп’ютерного кабінету використовуються для вивчення інших предметів Робочого навчального плану. Обладнано й використовуються в освітньому процесі ПК в бібліотеці – 1, у приймальній – 1, директора - 1, методичному кабінеті (учительська) - 1. Є телевізор, 3 принтери, 1 проєктор та екран. Школа має доступ до мережі Інтернет. До Інтернету підключені 9 ПК закладу.
Шкільна бібліотека здійснює свою роботу відповідно до «Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу» та вимог освітнього процесу закладу. Документація ведеться на достатньому рівні.